UŞAK İL MEM ARGE

12. Uluslararası MEB Robot Yarışması Başvuruları Başlıyor

12. Uluslararası MEB Robot Yarışması Sivas Taha Akgül Spor Salonunda 9-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek
12. Uluslararası MEB Robot Yarışması Başvuruları Başlıyor

Ülkemizde meslekî ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amaçları ile Bakanlığımızca Uluslararası MEB Robot Yarışması yapılmaktadır.

Bakanlığımız ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) işbirliğinde düzenlenecek olan 12. Uluslararası MEB Robot Yarışmasının teması “ENDÜSTRİ 4.0 TEMALI YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLAR”, sloganı ise “Ahican Sivas Yollarında” olarak belirlenmiştir. 12. Uluslararası MEB Robot Yarışması Sivas Taha Akgül Spor Salonunda 9-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Temalı, Çizgi İzleyen, Hızlı Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo, Robotino (Hareketli Robotlar), İnsansız Hava Aracı (Mini Drone),  İnsansı Robotlar, Endüstriyel Robotik Kol, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplama (Caretta Caretta) ve Serbest Proje kategorilerinde gerçekleştirilecek olup yarışmanın başvurusu, 12 Şubat - 20 Nisan 2018 tarihleri arasında http://robot.meb.gov.tr adresinden yapılacaktır.


Yarışma Uygulama Kılavuzu ve kategorilerine ait Dokümanlara ulaşmak için başlıklara tıklayınız...


UYGULAMA KILAVUZU

KATEGORİLER

 

·       TEMALI
 
·       SUMO-MİNİ SUMO
 
·       ÇİZGİ İZLEYEN
 
·       ROBOTİNO (HAREKETLİ ROBOTLAR)
 
·       HIZLI ÇİZGİ İZLEYEN
 
·       SERBEST PROJE 
 
·       İNSANSIZ HAVA ARACI (MİNİ DRONE)
 
·       TASARLA - ÇALIŞTIR
 
·       ENDÜSTRİYEL ROBOTİK KOL
 
·       İNSANSI ROBOTLAR
 

·       YUMURTA TOPLAMA (CARETTA CARETTA)

09-03-2018

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.