UŞAK İL MEM ARGE

Avrupa Dayanışma Teşkilatı ile Yeni Bir Gönüllülük Deneyimi Teklif Çağrısı Yayınlandı

Avrupa Dayanışma Teşkilatı ile Yeni Bir Gönüllülük Deneyimi Teklif Çağrısı Yayınlandı

Avrupa Dayanışma Topluluğu, gençlere kendi ülkelerinde veya Avrupa’da gönüllülük yapma veya çalışma fırsatı sunan yeni bir Avrupa Birliği inisiyatifidir.

Eylül 2016’da Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker tarafından duyurulan proje, Aralık 2016’da resmi olarak hayata geçti.

Avrupa Dayanışma Teşkilatı, gençlerin kendi ülkelerinde veya yurtdışındaki topluluklara ve Avrupa ve Avrupa çevresinde insanlara yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları veya çalışmaları için fırsatlar yaratan yeni bir Avrupa Birliği insiyatifidir.

Rehberi indirmek için tıklayınız.

Avrupa Dayanışma Teşkilatı hakkında bilgi için tıklayınız.

Başvuru kriterleri:

 • Avrupa’da yaşama iznine sahip olan veya herhangi bir AB üyesi vatandaşlığı ya da İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, Türkiye, Makedonya ülkelerinin herhangi birinin vatandaşlığı olan 18 yaş ve üzeri gençler.
 • Bazı projeler, proje türüne ve nasıl finanse edildiğine bağlı olarak farklı yaş, yasal izin veya vatandaşlık kriterlerine sahip olabilir.
 • Avrupa Dayanışma Topluluğuna 17 yaşınızı doldurduğunuzda kayıt olabilirsiniz; ancak, bir projeye 18 yaşınızı doldurmadan önce başlayamazsınız.
 • Başladığınız projeyi 31 yaşınıza girmeden tamamlamak zorundasınız.

Basit bir başvuru sürecini tamamladıktan sonra aşağıda birkaç örneği olan geniş yelpazeli projelerden birine seçilme şansınız olacak:

 • Bir depremde zarar görmüş bir okul veya toplum merkezinin yeniden inşa edilmesi
 • Ülkeye yeni girmiş mültecilere yardım ve destek sunulması
 • Ormanlardaki bitki örtülerini temizleyerek yangın oluşumunun engellenmeye çalışılması
 • Bir toplum merkezinde engelli kişilerle birlikte çalışılması

Olası bir doğal afet anında sizden acil yardım çabalarına destek olmanız kesinlikle istenmeyecektir. Bu durumlar, alanında uzman birimler ve bireyler tarafından kontrol altına alınmaya devam edecektir.

Avrupa Dayanışma Topluluğu tarafından desteklenen projeler 2-12 ay arası sürecek olup çoğunlukla Avrupa Birliği üye ülkeler sınırları içinde gerçekleşecektir.

Kazanımlar:

 • Gönüllü olarak katıldığınız bir projenin sonunda katılımınızı belgeleyen bir sertifika sahibi olacaksınız.
 • Bir maaş ile çalışmayacaksınız fakat proje süresince seyahat, konaklama, genel geçim giderleri ve sigorta gibi ihtiyaçlarınız karşılanacak olup günlük yaşam düzeyini idame edecek miktarda bir ücret alacaksınız.
 • Proje ile ilgili, proje öncesinde ve proje alanına vardıktan hemen sonra gerekli eğitimi alacaksınız.

Detaylı bilgi için tıklayınız.,

Kaynak:https://www.ab-ilan.com/avrupa-dayanisma-toplulugu-ile-yeni-bir-gonulluluk-deneyimi/

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.