UŞAK İL MEM ARGE

Bahar Evimizde Projesi

Bahar Evimizde Projesi

BAHAR EVİMİZDE PROJESİ

 

Pandemi süreci;  toplum sağlığının korunmasını esas alan bir mücadele sürecidir. Pandemi; bireyi sosyolojik ve psikolojik dönüşümlere uğratarak, eski alışkanlıkları değiştirerek; eğitimde de bir takım yeniliklerin gerçekleştirilmesi ihtiyacını doğurmuştur. Bu süreçte yüz yüze eğitime zorunlu olarak ara verilmiş, Uzaktan Eğitim Programı; TRT üzerinden ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim olmak üzere üç farklı kademe için açılan TV kanallarıyla ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemiyle gerçekleştirilmektedir.

Uşak ilinde eğitim öğretim süreçlerinin aksamaması, öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde kendilerini yalnız hissetmemeleri, öğrencilerin hem akademik hem de psikososyal olarak desteklenmesi ve eğitimdeki tüm paydaşlarımızla uyum içerisinde çalışmalarla pandemi sürecinde de eğitimde kalite artışı sağlamak amacıyla Uşak Valiliği himayelerinde Müdürlüğümüz koordinasyonunda Bahar Evimizde Projesi yürürlüğe konmuştur.

 

Bahar Evimizde Projesi 8 Bileşenden oluşmaktadır. Bunlar ;

1.                  Dijital Eğitim Sürecinde Öğretmen - Öğrenci İletişimi

2.                  Psikososyal Dayanışma Ağı

3.                  Uşak Mem Tv

4.                  Çevrimiçi Deneme Sınavları

5.                  Çevrimiçi Eğitim Paydaşları Akademisi

6.                  Tasarım Beceri Atölyelerimiz : Evimiz

7.                  Çevrimiçi Hatıra Defteri

8.                  Dijital Bayram Coşkusu'dur.

 

Müdürlüğümüz tarafından salgın döneminde eğitim sürecini daha etkili yönetmek için uygulamaya konan #BaharEvimizde projesini hayata geçirdik. Haydi daha güzel baharlara kavuşmak için #BaharEvimizde

Proje Dosyasını İncelemek İçin Tıklayınız

07-05-202003-05-2020

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.