UŞAK İL MEM ARGE

EBA Yarışmaları Başladı

Eğitim sürecinin en önemli paydaşları olan öğretmen ve öğrencilerin gözüyle eğitimin görsel boyutunun ortaya çıkarılması, EBA’nın tanıtımında farkındalık oluşturulması amacıyla YEĞİTEK tarafından Bakanlığımıza bağlı tüm resmi ve özel okullardaki öğretmen ve öğrencilere yönelik çeşitli yarışmalar düzenlenmektedir
EBA Yarışmaları Başladı

Eğitim sürecinin en önemli paydaşları olan öğretmen ve öğrencilerin gözüyle eğitimin görsel boyutunun ortaya çıkarılması, EBA’nın tanıtımında farkındalık oluşturulması amacıyla YEĞİTEK tarafından Bakanlığımıza bağlı tüm resmi ve özel okullardaki öğretmen ve öğrencilere yönelik çeşitli yarışmalar düzenlenmektedir.

 

3.EBA Fen Deneyleri Video Yarışması

EBA Fen Deneyleri Video Yarışması’nın başvuruları 02 Mayıs – 02 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Yarışma Fen Bilimleri, Fizik, Kimya/ Kimya Teknolojisi, Biyoloji olmak üzere dört ayrı kategoride yapılacaktır. Yarışmaya Türkiye genelindeki Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi/ özel ortaokullarda ve Bilim ve Sanat Merkezlerinde görev yapan Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji öğretmenleri ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm resmi/ özel liselerde ve Bilim ve Sanat Merkezlerinde görev yapan Fizik, Kimya/ Kimya Teknolojisi ve Biyoloji öğretmenleri katılabilir.

 

2. EBA Belgesel Yarışması

Tarihimiz, Kültürümüz, Şahsiyetlerimiz” konulu EBA Belgesel - 2. Belgesel Yarışması’nın başvuruları 5 Haziran – 16 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

3.EBA Kısa Film Yarışması

“Değerler Eğitimi” konulu EBA Film 3. Kısa Film Yarışması’nın başvuruları 17 Nisan – 28 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

EBA Film ve EBA Belgesel Yarışmaları öğretmen ve öğrenci olmak üzere iki ayrı kategoride yapılacaktır. Bu yarışmalara Türkiye genelindeki Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okullarda görev yapan tüm öğretmenler ile resmi ve özel okullarda okuyan tüm lise öğrencileri katılabilir.

 

1.EBA “Anılarla Öğretmenlik” Anı Yarışması

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılında ilki düzenlenecek olan EBA “Anılarla Öğretmenlik” Anı Yarışması ile Türk Millî Eğitim Sistemi’nin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda öğrenci ve öğretmenlerin paylaşımlarının/yaşanmışlıklarının meslek yaşamlarındaki öneminin altını çizme ve bu yolla EBA havuzunda ortak bir hafıza oluşturma hedeflenmektedir. Yarışmaya son başvuru tarihi 1 Mart 2017’dir.

 

EBA Yarışmaları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ve başvuru için

 

http://www.eba.gov.tr/yarisma

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.