UŞAK İL MEM ARGE

EBA Yarışmalarında Ödüller Sahiplerini Buldu

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün düzenlediği “EBA Yarışmaları Ödül Töreni” Ankara’da 21 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşti.
EBA Yarışmalarında Ödüller Sahiplerini Buldu

Törene Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM, MEB Müsteşar Yardımcıları Yusuf BÜYÜK,  Ferda YILDIRIM, YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, YEĞİTEK Daire Başkanları ve kurum personeli, yarışmaların seçici kurul üyelerinden yapımcı, yönetmen ve senarist Mesut UÇAKAN; akademisyenler, ödül alan öğrenci ve öğretmenler katıldı. Ödül töreninin açış konuşmalarını Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM ve YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI yaptı.

“Sanat ve düşünce bizim, eğitimi teknoloji ile buluşturma çabamızda önem arz ediyor”

MEB Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM, FATİH Projesi ile dijital kültürün gerektirdiği modern eğitim modeli kurulduğunu, birçok bileşeni olan bu Proje’nin en önemli ayağını, EBA’nın oluşturduğunu vurguladı. ERDEM sözlerine şöyle devam etti: “Sadece teknoloji ile kurulmuş bir dünyanın insanlık için sağlıklı olabileceğini kabul etmek mümkün değil. İnsan sadece maddeden ibaret değildir, bir ruhla terkiptir. Maddenin kullanılır olmasında, şekil almasında ruh birinci dereceden etki sahibidir. Peki, teknoloji tek başına bize ne katabilir? Onun şekil almasında etkili olacak bir mana boyutu yok mudur? Bu noktada sanat ve düşüncenin, felsefenin altını çizmek istiyorum. Teknolojiye mana verecek olan insanın düşüncesi, özel ilgileri ve yetenekleridir. Sanat ve düşünce bizim, eğitimi teknoloji ile buluşturma çabamızda da önem arz ediyor. İlimin ilk şartı şüphedir. Sizler de bu şüphe ile ilmi araştırmalar yapıyorsunuz. Sanatla ruhunuzu geliştirmek adına çalışmalar yapıyorsunuz.”

“Kabiliyetli arkadaşlarımız, EBA’nın geleceğini belirleyecek”

Genel Müdür Bilal TIRNAKÇI da konuşmasında, “Eğitim Bilişim Ağı’nın içinde kısa filmler, animasyonlar ve kısa videolarla öğrencilerimizin derslerine katkı sağlamaya çalışıyoruz. En son 15 bin okulumuza VPN erişimi sağladık. İleriye dönük amacımız, öğrenci ve öğretmenlerimizin EBA’nın gelişimine katkı sağlamalarıdır. Bu yarışmaların sonucunda ödül alan kabiliyetli arkadaşlarımız, EBA’nın geleceğini belirleyecek. Yarışmaya katılan bütün öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Seçici kurul tarafından ödüle layık görülen eser sahiplerini de ayrıca tebrik ediyorum.” dedi. TIRNAKÇI, sözlerine şöyle devam etti: “Marifet iltifata tabidir. Müşterisiz meta zayidir. Şehirler büyüyor. Kalbimiz ve zihnimiz bin parçaya bölünüyor. Her gün bir yerlere yetişmeye çalışıyoruz. Hayatın hızı içinde içimize bir yolculuk yapıp insan yanlarımızı ortaya çıkaran iç seslerimizi dinlemeliyiz. Sizlerden bu iç sesle çalışmalarınızı sürdürmenizi istiyoruz.”

EBA 3. Kısa Film Yarışması Ödülleri

Sinema sanatının özgün bakış açısı ile yaklaşılmasını sağlamak, ortaya çıkacak ürünleri bir eğitim ürünü hâlinde değerlendirmek amacıyla düzenlenen EBA 3. Kısa Film Yarışması’nda; öğretmen kategorisinde 1.lik ödülünü Bartın’dan Ertuğrul DEMİR, 2.lik ödülünü ŞANLIURFA’dan   Tunahan ÜNAL, 3.lük ödülünü İstanbul’dan Elif Duygu AKÇA aldı. Öğretmen kategorisinde EBA Özel Ödülü ise Giresun’dan Sinan KOCA’nın oldu. Öğrenci kategorisinde 1.lik ödülünü İstanbul’dan İlkay KÖSE, 2.lik ödülünü İstanbul’dan Melik Adar ALIŞ, 3.lük ödülünü Gaziantep’ten  Pınar KARTAL  ve EBA Özel Ödülü’nü Kırıkkale’den Hakan SARIAYDIN aldı.

EBA 2. Belgesel Yarışması Ödülleri

Eğitime, belgesel sinemanın araştırmacı gözüyle bakılmasını sağlamak ve ortaya çıkacak bakış açılarını bir eğitim çıktısı olarak kullanmak amacıyla düzenlen “Tarihimiz, Kültürümüz, Şahsiyetlerimiz” konulu  EBA 2. Belgesel Yarışması’nda; öğretmen kategorisinde 1.lik ödülünü Çanakkale’den Kasım TOLGA ER, 2.lik ödülünü Adana’dan Murat GÜNAYDIN, 3.’lük Ödülünü Giresun’dan Sedat ÇOLAK, EBA Özel Ödülü’nü ise Isparta’dan Âdem AĞUŞ aldı. Öğrenci kategorisinde 1.lik ödülünüManisa’dan Candar Alberk GONCA, 2.lik ödülünü İstanbul’dan Melik Adar ALIŞ, 3.lük ödülünü Kırıkkale’den İdris AVCI ve EBA Özel Ödülü’nü Denizli’den Emine Sude KARAAĞAÇ aldı.

EBA 3. Fen Deneyleri Video Yarışması Ödülleri

Duygu ve düşünce gelişimini sağlamak ve fen derslerini eğlenceli, dikkat çekici hâle getirerek daha kalıcı öğrenme ortamı sunmak amacıyla düzenlenen EBA 3. Fen Bilimleri Deneyleri Video Yarışması’nda; 1. lik ödülü Sinem KÖKSAL YAŞA, 2. lik ödülü İmdat AKGÜL, 3. lük ödülü Taha ÇALIŞKAN, EBA Özel Ödülü ise Emre ÖZEL’in oldu. EBA 3. Fen Deneyleri Video Yarışması Fizik dalında; 1. lik Ödülü Gökmen GÜLEÇ’in, 2. lik Ödülü Duran ALDANMA’nın, 3. lik Ödülü Hakan ÖZKAYNAK’ın, EBA Özel Ödülü ise Evren ÇOŞKUN’un oldu.EBA 3. Fen Deneyleri Video Yarışması Kimya dalında; 1. lik Ödülü’nü Mustafa GÜMÜŞ,  2. lik ödülünü Hakan AKAR ve 3. lük ödülünü Esra UÇAR, EBA Özel Ödülü’nü  Semra ÇELİK YENİGÜN aldı.EBA 3. Fen Deneyleri Video Yarışması Biyoloji dalında; 1. lik ödülü Kurtuluş ATLI, 2. lik ödülü Hülya ASLAN, 3. lük ödülü            Gökçe YILDIZ’ın EBA Özel Ödülü ise Pınar SAKİN ÇALĞAN’ın oldu.

 

Tören sonunda ödül alan katılımcılarla toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

 Kaynak:http://yegitek.meb.gov.tr/www/eba-yarismalarinda-oduller-sahiplerini-buldu/icerik/1291

 

21-11-201721-11-201721-11-201721-11-201721-11-201721-11-2017

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.