UŞAK İL MEM ARGE

Genç Başarı Vakfı Şirket Programı 2018 Dönemi

Genç Başarı Vakfı Şirket Programı 2018 Dönemi

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında TOBB Genç Girişimciler Kurulu, Genç Başarı Vakfı ve Müdürlüğümüz arasında imzalanan protokolle birlikte lise ve dengi okullarımızda "Genç Başarı Vakfı Şirket Programı" uygulanmıştır. Söz konusu program kapsamında öğrencilerimiz okullarındaki bir veya birkaç öğretmenin liderliğinde kendi şirketlerini kurmuşlar; çeşitli ürünler üretmişler ve söz konusu ürünleri pazarlamışlar ve kendi girişimlerini ortaya koymuşlardır. İstanbul´da düzenlenen kapanış fuarında da diğer illerden gelen akranlarına kendi ürün ve hizmetlerini tanıtma fırsatı bulmuşlardır. Projenin genel hedefi öğrencilerin girişimcilik ve start-up becerilerinin geliştirilmesi ve bunun hem ulusal hem de uluslararası düzeyde yaygınlaştırılmasıdır. Geçtiğimiz yıl ilimizden katılan öğrenci ve öğretmenlerimiz güzel başarılar elde etmişlerdir.

 

2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminde de ilimiz geneli lise ve dengi ortaöğretim kurumlarımızdan gönüllü öğretmenlere yönelik Genç Başarı Vakfınca ilimizde 1 günlük eğitim planlanmaktadır (tarih ve yer daha sonra belirlenecektir; öğretmenler görevli-izinli sayılacaktır; branş kısıtlaması yoktur). Eğitimde projenin detayları ve nasıl yürütüleceği paylaşılacaktır; söz konusu eğitime katılmak isteyen öğretmenlerimizin TC No, Ad-Soyad, Branş, Okul Adı, Telefon ve E-mail adreslerini içerir bilgilerin kurumunuzca Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Birimi´ne 26 Ekim Perşembe günü mesai bitimine kadar bildirilmesi, söz konusu çalışmanın tüm öğretmenlerimize imza karşılığı duyurulmasını rica ederiz. Söz konusu duyuru resmi yazı ile okullarımıza gönderilmiştir.

 

Ayrıntılı bilgi için http://gencbasari.org/ tıklayınız.

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.