UŞAK İL MEM ARGE

“GESS 2017 Küresel Eğitim Malzemeleri ve Çözümleri Fuarı ve Konferansları” Bu Yıl İlk Kez Türkiye’de Yapılacak

Dersliklerde verilen eğitimin kalitesini yükseltmek amacıyla bugüne kadar yüzlerce ülkeden binlerce eğitim uzmanını buluşturan dünyanın ünlü GESS Fuar ve Konferansları serisi, Dubai, Endonezya ve Meksika’dan sonra şimdi de Türkiye’de yapılacak. 
“GESS 2017 Küresel Eğitim Malzemeleri ve Çözümleri Fuarı ve Konferansları” Bu Yıl İlk Kez Türkiye’de Yapılacak

GESS Turkey, eğitim alanında dünya çapında fark yaratanları buluşturacak

Dersliklerde verilen eğitimin kalitesini yükseltmek amacıyla bugüne kadar yüzlerce ülkeden binlerce eğitim uzmanını buluşturan dünyanın ünlü GESS Fuar ve Konferansları serisi, Dubai, Endonezya ve Meksika’dan sonra şimdi de Türkiye’de yapılacak. “GESS Küresel Eğitim Malzemeleri ve Çözümleri Fuarı ve Konferansları” bu yıl ilk kez 19-21 Ekim 2017 tarihlerinde Wow İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleşecek.

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve Londra merkezli Tarsus Group bünyesindeki İFO Fuarcılık ve F&E Group işbirliğinde düzenlenecek GESS Turkey, gelişen dijital içerikler ve yeni eğitim teknolojilerinin yanı sıra eğitmenlerin gündemdeki konulara ve farklı eğitim tekniklerine ilişkin donanımlarını artıran oturumlara ev sahipliği yapacak.

“GESS Fuarı’nın Türkiye’yi seçmiş olması bizim için mühim”

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, GESS Fuarı’nın Türkiye’yi seçmiş olmasının kendileri için önemli olduğunu belirterek, GESS Turkey kapsamında düzenlenecek konferanslarla, FATİH Projesi’nin ayrıntılı olarak uluslararası platformda tanıtılma imkânı bulacağını vurguladı. Bu yolla yeni işbirlikleri oluşturma imkânı da elde etmiş olacaklarını söyleyen TIRNAKÇI, “Türkiye’de ve dünyada eğitimin yeni yolu teknoloji taşları ile döşenmektedir. Biz de eğitimimizin önünü açmak için bu yolda yeni adımlar atmaya devam edeceğiz. GESS Türkiye’nin de bu adımlardan biri olduğuna inanıyoruz” dedi.

Eğitimin geleceğini bugünden şekillendiren teknoloji ve çözümler GESS Turkey 2017’de olacak…

 GESS Fuarı’nın İstanbul ayağında, okullardaki eğitim ve öğretimin kalitesinin artırılması amacıyla, öğretmenlerin daha iyi eğitim vermelerine ve öğrencilerin daha etkin şekilde öğrenmelerine yardımcı olacak kapsamlı ürün, teknoloji ve çözümler ilk kez bir araya gelecek. Fuarla eş zamanlı düzenlenen ve tüm içeriklerin ücretsiz olduğu GESS konferanslarında ise STEM’den sanal gerçekliğe, programlamadan kanıta dayalı eğitime, dijital ve interaktif teknolojiden robotik ve 3 boyutlu baskı gibi konular ele alınırken, dünya eğitim endüstrisinin liderleri ile önemli yerel uygulayıcılar, geleceğe yön veren anlatımlar ve interaktif sunumlar gerçekleştirecek.

Katılımın ücretsiz olduğu fuara burayı tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Kaynak:http://yegitek.meb.gov.tr/www/gess-kuresel-egitim-malzemeleri-ve-cozumleri-fuari-ve-konferanslari-bu-yil-ilk-kez-turkiyede-yapilacak/icerik/1210 

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.