UŞAK İL MEM ARGE

Güzel Sanatlar Liseleri Türk Halk Müziği CD’si Hazırlandı

Güzel Sanatlar Liseleri Türk Halk Müziği CD’si Hazırlandı

Ortaöğretim Genel Müdürlüğümüzce öğrencilerimizin millî, manevi ve kültürel değerlerini yaşayan ve yaşatan gençler olarak yetiştirilmeleri amacıyla; toplumsal dayanışmanın ve yaşamın ortak ezgisini, ortak felsefesini, dilini, sesini, nefesini ve tüm ortak değerlerimizi, yaşam öykülerimizi bulabildiğimiz türkülerimizden derlenen 81 Güzel Sanatlar Lisemizin bulunduğu illere ait yöresel türkülerin yer aldığı “Güzel Sanatlar Liseleri Türk Halk Müziği CD”si hazırlanmıştır.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü´ne bağlı Güzel Sanatlar Liselerince; bulunduğu il/bölge veya yöresine uygun TRT repertuarında yer alan bir türkü öğrencilerimizin çaldığı sazlar eşliğinde solo veya koro olarak öğrencilerimiz tarafından seslendirilmiştir.

İllerimize ait 81 yöresel türkü ile “Afrin- Türkmen Dağı Türküsü”nün de yer aldığı ve bir eğitim materyali niteliği taşıyan “Güzel Sanatlar Liseleri Türk Halk Müziği CD”si Genel Müdürlüğümüz koordinesinde bu okullarımızın öğrenci ve öğretmenlerinin özverili çalışmaları sonucu hazırlanmıştır.

22-06-201822-06-2018

Kaynak:https://ogm.meb.gov.tr/www/guzel-sanatlar-liseleri-turk-halk-muzigi-cdsi-hazirlandi/icerik/730

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.