UŞAK İL MEM ARGE

EBA Dükkân’daki Oyunlar Google Play Store´da

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) içindeki birbirinden farklı uygulamalarla öğrenciler için öğrenmek daha eğlenceli ve kolay hâle geliyor
EBA Dükkân’daki Oyunlar Google Play Store´da

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) içindeki birbirinden farklı uygulamalarla öğrenciler için öğrenmek daha eğlenceli ve kolay hâle geliyor. Bunlardan EBA Dükkân içinde yer alan zekâ oyunları ve EBA Ses dikkat çeken ve ilgiyle karşılanan uygulamalar arasında yer alıyor.

EBA Dükkân uygulamasında bulunan oyunlar; “Renk Bağı, Bonibo, Topla Gel ve EBA Yap-Boz.” Ayrıca Afyon İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün ortak çalışması olan “Siber Güvenlik”te EBA Dükkân uygulaması ile birlikte Google Play Store´da yayında.

Renk Bağı, Bonibo, Topla Gel ve EBA Yap-Boz

Renk Bağı, oyunu renk çiftlerini birbirine belli bir kurala göre eşleştirme üzerine kurgulanmış zekâ oyunudur. Bonibo ise bir dört işlem oyunudur. Tek başına oynanabildiği gibi 2, 3 veya 4 kişilik gruplarla da oynanabilen ve kişilerin dört işlem yapabilme becerisini geliştirmeyi amaçlayan bir oyundur. Yine bir zekâ oyunu olan Topla Gel’de toplama işlemi kullanılarak sonuca ulaşılmaya çalışılır. 

Oyun içinde ulaşılmak istenilen sayıya, yan yana bulunan parçalar patlatarak ulaşılır.  EBA Yap-Boz ise özgün tasarımı ile 16 farklı fotoğraf ve 8 ayrı kategoriyle oluşturulmuş parçaların doğru birleştirilmesine dayanan eğlenceli bir oyundur.

EBA Boyama, Müzik Kutusu ve Müzik Defteri isimli uygulamalar ise hazırlıkları tamamlanmış ve yayına girmek üzere olan oyunlardan bazıları.

Sadece Millî Eğitim Bakanlığının dağıttığı tabletlerde yer alan EBA Albüm uygulamasına da Play Store’ dan ulaşılabiliyor.

Ayrıca eba.gov.tr üzerinden sunulan ses dosyalarına kategorilerine göre erişme, dinleme ve indirme için hazırlanan EBA Ses uygulaması da bağımsız olarak Play Store’da yer alıyor.

10-03-201710-03-201710-03-201710-03-201710-03-201710-03-2017

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.