UŞAK İL MEM ARGE

EBA’da Öğretim Ortamlarını Zenginleştiren Yeni Kaynak: İnfografikler

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü  Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı ikinci döneminde EBA’da yayımlanmaya başlanan infografiklerin sayısı 9 Mayıs 2018 itibarıyla üç yüz oldu. On binlerce kullanıcı tarafından tıklanan infografiklere her gün yenileri ekleniyor.
EBA’da Öğretim Ortamlarını Zenginleştiren Yeni Kaynak: İnfografikler

Müfredatta yer alan bilgilerin sadeleştirilip hedef yaş gruplarına uygun olarak grafik açısından zenginleştirilmesi ve görselleştirilermesine dayalı bir eğitim içeriği olan infografik, dikkat çekme ve akılda kalma niteliklerine sahip.  

14 ders içeriği için hazırlanan bu eğitim materyali, Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanlığı çalışanlarından on üç öğretmen ve beş grafikerden oluşan bir ekip tarafından hazırlanıyor. Öncelikli olarak 5 ve 9. sınıf düzeyini hedef alan infografiklerin sayısının Haziran 2018’de beş yüzün üzerine çıkarılması, yeni eğitim öğretim yılında ise ders ve sınıf düzeyi sayısının de artırılması planlanıyor. 

Yayımlanan infografiklere http://www.eba.gov.tr/infografik ulaşılabileceği gibi yeni yayımlananlara da her gün EBA’nın sosyal medya hesaplarından ulaşmak mümkün.

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.