UŞAK İL MEM ARGE

TÜBİTAK Bu Benim Eserim 2017 Başvuruları

TÜBİTAK 2017 Yılı itibariyle "Bu Benim Eserim" ortaokullar arası proje yarışması duyurusunu yayınlamıştır
TÜBİTAK Bu Benim Eserim 2017 Başvuruları

TÜBİTAK - Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı 2017 yılı itibariyle ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve öğrencilerimizin mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik alanlarında BU BENİM ESERİM ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI düzenleyecektir.

 

2017 yılı Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Proje Rehberine göre hazırlanan ve tamamlanan projelerin başvuruları 25 Ocak 2017 tarihinde başlayacak ve 15 Şubat 2017 tarihinde, saat 17.30’da sona erecektir. Başvurular https://e-bideb.tubitak.gov.tr adresi üzerinden Danışman Öğretmen tarafından online olarak yapılacaktır.

Online başvuru yapıldıktan sonra sistemden alınacak olan proje başvuru onay formu çıktısı öğrenciler, danışman öğretmen ve okul müdürlüğü tarafından imzalanarak 20 Şubat 2017, saat 17:00’a kadar Bölge Koordinatörlüğü adresine gönderilecek veya elden teslim edilecektir.

Bölge merkezinde yapılacak yarışmalar sonunda Bölge Finalistleri belirlenecektir. Ödül alan öğrencilere başarı belgesi ve para ödülü verilecektir. 12 bölgede finalist olarak belirlenen projeler Mayıs veya Haziran aylarında Final Yarışmasına davet edilecektir. Final Yarışmasında projeler, alanlarında uzman akademik jürilerce yönergede belirtilen kriterlere göre tekrar değerlendirilecek ve her alanda derece alan öğrencilere para ödülü ve başarı belgesi; danışman öğretmene para ödülü verilecektir.

Yarışma ile ilgili bilgiler ve yarışma yönergesi ekte sunulmuştur. İlimizdeki bilimsel çalışmaların tabana yayılması, öğrencilerimizin bilimsel süreç becerilerine hakim olması, bilim kültürünün yaygınlaştırılması ilimizdeki eğitim kalitesinin artmasına katkı sağlayacaktır. Bu bağlamda öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin Bu Benim Eserim Proje Yarışması’na katılmalarını teşvik eder, çalışma ve başvuru yapmayı planlayan öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dileriz.

 

 

Uşak MEM ARGE Birimi

Ekler:

1.Üst Yazı

2.TÜBİTAK Duyuru Metni

3.Bu Benim Eserim Başvuru Rehberi

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.