UŞAK İL MEM ARGE

TÜBİTAK 48.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Duyurusu

Ülkemizde her yıl TÜBİTAK tarafından düzenlenen Liseler Arası Öğrenci Araştırma Projeleri Yarışması bu yıl da çağrıya açılmıştır
TÜBİTAK 48.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Duyurusu

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik,Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında 48. LİSEÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI düzenlenmektedir.

 

Proje başvuruları 02-18 Ocak 2017 tarihleri arasında öğrenci/ler tarafından https://ebideb.tubitak.gov.tradresinden online olarak yapılacak ve başvuru onay formunun çıktısı öğrenci/ler, danışman ve okul müdürlüğü ıslak imzalı olarak 25 Ocak 2017 tarihi saat 17:00’ ye kadar Bölge Koordinatörlüğü adresine gönderilecek veya elden teslim edilecektir. Ön değerlendirme sonucunda sergilenmesi uygun görülen projeler Bölge Merkezimizde gerçekleştirilecek sergiye davet edilecektir. Bölge merkezimizde yapılacak yarışmalar sonucunda bölgemiz finalistleri ve derece alanlar belirlenecek ve ödülleri Bölge Ödül töreninde verilecektir. Bölgemiz finalistleri 2017 Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilecek final yarışmasına katılacak ve ulusal dereceye giren öğrenciler üniversite sınavına girecekleri ilk yıl, bir defaya mahsus olmak üzere derece aldıkları alanla ilgili bir bölümü seçmeleri durumunda yarışmada aldıkları derece ile orantılı ek katsayı uygulamasından yararlandırılacaklardır. Yarışma hakkında ayrıntılı bilgilere ve proje rehberine https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/ortaogretim-ogrencileri-arastirma-projeleri-yarismasi adresinden ulaşılabilmektedir.

 

EK : TÜBİTAK Davet Yazısı

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.