UŞAK İL MEM ARGE

MEB 2017 Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri Başvuru Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri Başvuruları Başladı
MEB 2017 Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri Başvuru Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından her yıl yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkanlarının sunulması amacıyla yürütülen başarılı çalışmalara verilen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri´nin 5.´si 2016-2017 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilecektir.

 

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri´ne ilgi Genelge´de belirtilen koşullara sahip her tür ve derecedeki kurum ile bu kurumlarda görev yapan öğretmen, yönetici ve diğer personel başvuru yapabileceklerdir.

 

Başvurular 17 Nİsan - 30 Nisan 2017 tarihleri arasında http://eoyo.meb.gov.tr/login.aspx adresi üzerinden elektronik ortamda online olarak yapılacaktır.

 

2015-2016 Eğitim - Öğretim yılında ilimizden 20 civarında başvuru yapılmış; 4 çalışma alan incelemesine kalmış olup 1 çalışma bölge ödülüne layık görülmüştür.

 

Bu bağlamda ilimizdeki başvuru sayısının arttırılması ve kaliteli başvuruların sunulması son derece önemli olduğundan gerekli özenin ve hassasiyetin gösterilmesi ve her kurumun/okulun başvuru yapmaya teşvik edilmesi ilimizdeki iyi çalışmaların görünürlüğü ve yaygınlaştırılması açısından son derece önemlidir ve Müdürlüğümüzün önemli öncelikleri arasındadır.

Not 1:

Bununla birlikte; bilindiği üzere ilimizde yerel düzeyde yapılan eğitimde iyi örnekler finali ve yenilikçi lider öğretmenler projesi adında 2 çalışma daha vardır. Bu durumda içerisinde yenilik kelimesi geçen 3 farklı çalışma ve proje bulunmaktadır;

1) MEB 2017 Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri (Ulusal düzeydedir) (Son Başvuru 30 Nisan 2017) (Tüm Kurumlarımız ve personelimiz başvurabilir)

2) UBAP 2017 Eğitimde İyi Örnekler Finali (Yerel düzeydedir) (Son Başvuru 2 Mayıs 2017) (Tüm Kurumlarımız ve personelimiz başvurabilir)

3) Yenilikçi Lider Öğretmenler Projesi 2017 Dönemi (Yerel düzeydedir) (Rapor Gönderme Son Tarihi 10 Mayıs 2017) (Merkez Ortaokullarımız´dan projeye katılan öğretmenlerimiz ve İlçelerden projeye katılan öğretmenlerimiz başvurabilir)

 

Not 2:

Yenilikçi Lider Öğretmenler Projesi´ndeki çalışmalar ile UBAP Eğitimde İyi Örnekler Finali´ne başvuru yapılamayacaktır; ancak "Yenilikçi Lider Öğretmenler" ve "UBAP Eğitimde İyi Örnekler Finali" projelerine yapılan başvurular ile "Bakanlık 2017 Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri" çalışmasına başvuru yapılabilecektir.

 

MEB 2017 Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri Ekleri (buradan indiriniz)

 

Tüm bu çalışmalar başvuru yapmayı planlayan öğretmen/okul/kurum düzeyinde herkese kolaylıklar ve başarılar dileriz...

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.