UŞAK İL MEM ARGE

´´Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek´´ Projesi Kapsamında, ´´Bağımlılık´´ Konulu Yarışmanın Ödülleri Sahiplerini Buldu

´´Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek´´ Projesi Kapsamında, ´´Bağımlılık´´ Konulu Yarışmanın Ödülleri Sahiplerini Buldu

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyetinin işbirliğinde çocuk ve gençlerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamak amacıyla ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen ´´Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek´´ projesi kapsamında, ´´Bağımlılık´´ konulu yarışmanın ödülleri sahiplerini buldu.

Çocuk ve gençlerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamak; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramak, çocuk ve gençlerin daha güvenli ve sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunmak, yeni neslin bağımlılıklarla ilgili bilinç düzeylerini artırmak amacıyla ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen ´´Bağımlılık´´ konulu yarışmanın ödül töreni Milli Eğitim Müdürlüğü salonunda yapıldı. 

     ´´Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek´´ projesi kapsamında, ´´Bağımlılık´´ konulu yarışmada dereceye giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilere ödüllerini Milli Eğitim Müdürümüz Bülent ŞAHİN tarafından aldı. Müdürümüz Okul yöneticilerini, öğrenci velilerini ve öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

       Yarışmada dereceye giren öğrenciler 5 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul’da yapılacak olan büyük ödül törenine katılmaya hak kazandılar. Ödül töreni günün anısına çekilen toplu fotoğraflar sonrası sona erdi.


´´Bağımlılık´´ konulu yarışmada dereceye giren öğrenciler ise şöyle;
 

S.N

Adı-Soyadı

Okulu

1

İbrahim Sait BAHÇECİ (Edebi Kategori)

Uşak Fen Lisesi

2

Ayşenur GENÇ (Görsel Kategori)

Banaz Şehit Necat Sargın And.Lis.

3

Elif Naz TONGARLAK (Edebi Kategori)

Mehmet Emin Hoşgör Ortaokulu

4

Hatice Nur IŞIKLAR (Görsel Kategori)

Nihat Dülgeroğlu Ortaokulu

5

Serpil KARAHAN (Edebi Kategori)

Öğretmen Mahmut Özgöbek İlkokulu

6

Arya Doğa YÜRÜK (Görsel Kategori)

Gazi Mustafa Kemal İlkokulu

 

 27-04-201727-04-201727-04-201727-04-201727-04-201727-04-201727-04-2017

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.