UŞAK İL MEM ARGE

Tarım ve Orman Bakanlığı Ar-Ge Destek Programı

Tarım ve Orman Bakanlığı Ar-Ge Destek Programı

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Ar-Ge Destek Programı kapsamında proje başvuru çağrısı başlamıştır. 15.03.2019 tarihine kadar başvuru yapılabilecek programın amacı ve öncelikli konuları;

·         Özel sektör Ar-Ge kültür ve kapasitesinin geliştirilmesi

·         Yeni tür, çeşit, teknoloji, model, ürün vb. geliştirilmesi

·         Çıktıların çiftçiler ve tarımsal sanayicilere aktarılmasıdır.

Programın öncelikli Ar-Ge konuları iki başlık halinde belirlenmiştir:

a)    1.Grup Öncelikli Ar-Ge Konuları: Tarım ekonomisi konulu projeler olarak belirlenmiş olup, proje azami destek tutarı 300.000 TL’dir. Bu grupta yapılacak proje başvurularında proje bütçesinin tamamı, azami destek miktarını aşmamak koşuluyla Bakanlık tarafından karşılanabilecektir. Ayrıca bu grup başlığında yapılacak başvurularda ortaklık şartı aranmamaktadır.

b)    2.Grup Öncelikli Ar-Ge Konuları: Tarım ekonomisi dışında kalan konuları içermektedir. Azami destek tutarı 3.000.000 TL olarak belirlenmiş olup, Bakanlık’ın verebileceği destek üst sınırı proje bütçesinin en çok %70’i kadar olabilmektedir. Bu grupta yapılması planlanan proje başvurularında ortaklık şartı aranmaktadır. Buna göre:

·         Üniversitelerin, özel sektör veya sivil toplum kuruluşlarından en az birisi ile,

·       Özel sektör, sivil toplum kuruluşları, çiftçi kuruluşları ve meslek kuruluşlarının; Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü’ne bağlı araştırma enstitüleri veya araştırma yetkisi verilmiş Bakanlık kuruluşları ile,

            İşbirliği yapmak durumundadır.

Detaylı bilgi için:  https://www.tarimorman.gov.tr/TAGEM/Menu/7/Ar-Ge-Destek-Programi

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.