UŞAK İL MEM ARGE

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destek Programı

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destek Programı Açılmış Olup Başvurular 16 Ocak´ta Sona Erecektir
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destek Programı

2016-2017 TÜBİTAK 4007 BİLİM ŞENLİĞİ ÇAĞRISI AÇILDI!

Elektronik Son Başvuru Tarihi 16 Ocak 2017!

Basılı Belgelerin Teslimi Son Tarihi 31 Ocak 2017!

4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı, bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler vb. etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini amaçlar.

4007 destek programına;

·         Üniversiteler, kamu ve belediye iştiraklerinin işlettiği bilim merkezleri, belediyeler ile diğer kamu kurum ve/veya kuruluşlar başvurabilir.

·         TÜBİTAK tarafından desteklenen Bilim Şenlikleri Destekleme Programında proje yürütücüsü olmanın koşulu; en az lisans derecesine sahip olmak ve projenin yürütüldüğü kurum/kuruluşta tam zamanlı personel kadrosunda bulunmaktır.

UYARI: Başvuru yapacağınız programa ilişkin güncel “Başvuru Formu”nun doldurularak elektronik başvuru sistemine yüklenmesi gerekmektedir.

         NOT: Başvurunun bilimsel değerlendirmeye alınabilmesi için, Arial 9 yazı tipinde hazırlanması ve toplamda 20 sayfayı geçmemesi gerekmektedir. Ayrıca, sisteme yüklenecek her bir dosyanın büyüklüğünün 20 MB’ı geçmemesi gerekmektedir.

NEREYE VE NASIL BAŞVURULABİLİR?

Başvuru, http://bilimtoplum-pbs.tubitak.gov.tr adresinden ARBİS bilgileri ile giriş yapılarak çevrimiçi yapılacaktır. ARBİS hesabınız yoksa, http://arbis.tubitak.gov.tr adresine girerek oluşturabilirsiniz.

Sistem üzerinden başvurunuzu tamamlayıp onay vermek için son tarih 16 Ocak 2017 saat 17:30’dur. Çevrimiçi başvurunun tamamlanmasıyla sistem tarafından oluşturulan “Elektronik Başvuru Çıktısı” alınarak ve gerekli imzalar atılarak, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları Müdürlüğü’ne iletişim bilgilerinde yer alan adrese elden ya da kargo/posta yoluyla 31 Ocak 2017 saat 17:00’a kadar iletilmesi gerekmektedir. Posta ve kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

·         4007-Bilim Şenlikleri Destekleme Programı Çağrı Metni

·         4007-Sıkça Sorulan Sorular

Proje başvuruları aşamasında kullanılacak belgeler:

 4007-Proje Öneri Formu

·         Hazirun Cetveli (Eğer gerekli ise) (Sadece basılı kopyada sunulmalı)

·         Ticaret Sicil Gazetesi (Eğer gerekli ise) (Sadece basılı kopyada sunulmalı)

·         Destek Mektupları (Eğer gerekli ise) (Orijinali basılı kopyada, taratılmış olarak ise sistemde ilgili alanda sunulmalı)

Değerlendirme süreci ile ilgili belgeler:

·         4007-Değerlendirme Süreci

·         4007-Değerlendirme Kriterleri

Yönetmelik ve Esaslar:

·         Bilim ve Toplum Programlarına İlişkin Yönetmelik

·         4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı Usul ve Esaslar

4007 Bilim Şenlikleri Çağrı Logosu için tıklayınız.

 

İLETİŞİM: bt4007@tubitak.gov.tr 

                   forum.tubitak.gov.tr

 

Kaynak: http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilim-ve-toplum/ulusal-destek-programlari/icerik-4007-bilim-senligi-destekleme-programi (Erişim Tarihi 13.12.2016)

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.