UŞAK İL MEM ARGE

Uşak ÖDM Ekibi Kuruldu

İl ÖDM ekibimiz 21 Mayıs itibariyle resmi olarak kurulmuş bulunmaktadır
Uşak ÖDM Ekibi Kuruldu

http://usakodm.meb.gov.tr/


Millî Eğitim Bakanlığınca, tüm Türkiye´de öğrencilerin il bazında gelişimlerinin takip edilmesi, okul bazlı eğitim durumlarının ölçülmesi ve eğitimi etkileyen faktörlerin ortaya çıkartılması amacıyla "ölçme değerlendirme merkezleri" kurulma çalışmaları kapsamında ilimizde ölçme değerlendirme merkezi 01.06.2018 tarihi itibariyle göreve başlamıştır.

 

Ölçme değerlendirme merkezleri, Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) ile Uluslararası Fen ve Matematik Eğilimleri Araştırması (TIMSS) gibi sınavların uygulamasında görev alacağı gibi bu sınavlara rakip olacak "Eğitimde Öğrenci Gelişimini İzleme Sistemi" ile PISA´ya göre daha geniş bir katılımın sağlandığı "Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi" (ABİDE) çalışmasını illerde yürütecektir. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü organizasyonuyla Kasım ve Mayıs aylarında il izleme sınavları bu merkezimizce uygulanacak olup sınavlardan ortaya çıkan raporlar ile öğrenci, veli, öğretmen ve okullara geri bildirimler verilecektir. İl izleme çalışmaları örneklem üzerinden değil, tüm öğrencilere yönelik olarak uygulanacak olup Merkezler, her okul için bir değerlendirme raporu çıkartarak, okul bazlı izleme yapacaktır.

 

İl kapsamında gerekli koşulların oluşması durumunda il ortak yazılılarının da ölçme değerlendirme birimi organizasyonuyla yapılması planlanmaktadır.

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.