UŞAK İL MEM ARGE

YOWOMO 2.0-Train Erasmus+ KA2 Projemizin Romanya Toplantısı Yapıldı

Erasmus+ KA2 Programı Kapsamında Yürütmekte Olduğumuz YOWOMO 2.0-Train Romanya Toplantısı Romanya´nın Cluj Kentinde Düzenlendi 
YOWOMO 2.0-Train Erasmus+ KA2 Projemizin Romanya Toplantısı Yapıldı

Akıllı Telefonlar ve Sosyal Medya Çağında Gençlik Çalışanlarının Eğitimi Projesi


YOWOMO2.0-Train Projesinin temel amacı, 21. yüzyıl için gençlik çalışmalarını şekillendirmektir. Projenin hedef kitlesi  hem gençlik çalışanları hem de gençlik eğitmenleri ve eğitimcileridir. Proje çerçevesinde hazırlanacak modüller ile gençlik çalışanlarına eğitimler verilerek,  yetkinlik kazanmaları  ve güncel dijital teknolojiyi kullanabilme becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.

YOWOMO2.0-Train projesi çerçevesinde üç fikri  çıktı geliştirip pilot olarak uygulanacaktır.

 

1.Gençlik Çalışanlarının Eğitimi Kursu

Akıllı telefonlar ve sosyal medya çağında gençlik  çalışanlarının gençlik çalışmalarına ilişkin yeterlilik edinmelerini sağlamak amacıyla bir kurs programı hazırlanacaktır. İngilizce olarak proje ortaklarının katkısı ile hazırlanan modüller Proje ortağı ülkelerin  kendi dillerine çevrilerek pilot bir uygulama yapılacaktır.

2. Eğitici Eğitimi : Akıllı telefonlar ve sosyal medya çağında gençlik çalışanlarına  yönelik hazırlanan modülller eğitimcilere tanıtılacak ve eğitimcilerin uygun materyal geliştirmeleri ile modüller gençlik çalışanları eğitimine hazır hale gelecektir.

3.Online Öğrenme Platformu

 YOWOMO2.0-Train Projesi  Online platformu, bu dersleri Kitlesel Açık Online Dersler şeklinde sunacak ve eğitim ve öğretim için açık eğitim kaynaklarının bir deposu olarak hizmet edecektir.

 

Proje kapsamında 28-29 Ocak 2017 tarihinde İngiltere’nin Londra Şehrinde gerçekleştirilen toplantıda Proje Ortakları hazırlamış oldukları İş Modeli Kanvası ile proje planını sunmuşlardır. Ayrıca Proje kapamında yereldeki proje paydaşları ile yapılmış 10 röportaj Pecha Kucha sunum yöntemiyle yapılmıştır. Toplantıda Modüllerin konuları belirlenerek iş bölümü yapılmıştır.

06-07-08 /04/2017 tarihinde İtalya’nın Empoli şehrinde gerçekleştirilen toplantıda hazırlanan Modüllerin içerikleri görüşülerek revize ediliştir.

 

29-30 /06/2017 tarihinde Romanya’nın Cluj Şehrinde gerçekleşen toplantıda Proje çerçevesinde hazırlanması gereken fikri çıktıların durumları görüşülmüş hazırlanacak olan Online Öğrenme Platformu içeriği ile Proje Websitelerinin tasarımları görüşülmüştür.

18-07-201718-07-201718-07-201718-07-2017

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.