UŞAK İL MEM ARGE

YTB Gençlik Kamplarına Başvurular Başladı

YTB Gençlik Kamplarına Başvurular Başladı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, yurtdışında yaşayan 18-22 yaş arasındaki gençlerimizi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ülkemizde düzenlediği gençlik kamplarına katılmaya teşvik etmektedir.

Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında farklı şehirlerde düzenlenen programlar, yurtdışında yaşayan tüm gençlerimizin başvurularına açıktır.

Gençlik Kamplarına katılım ücretsizdir ve yurtdışından gelecek katılımcıların Türkiye’ye ulaşım giderleri belirlenen tutarlarda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenecektir.

Kamp İçeriği

Gençlik Kampı katılımcıları kamp dönemi süresince Türkiye’de yaşayan akranları ile birlikte zaman geçirme imkânı bulacaklardır. Gençlerimiz kamp olanakları çerçevesinde sportif ve kültürel etkinliklere katılacaklar ve çevre gezileri yapacaklardır. Farklı şehirlerdeki kampların içerikleri konusunda http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/Modul/Kamplar.aspx internet adresinden bilgi alınabilir.

Katılımcılara Sağlanacak İmkânlar

Katılımcıların konaklama ve yiyecek ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılanacaktır. Kamplara yurtdışından katılmaya hak kazanan gençlerimizin Türkiye’ye geliş-gidiş seyahat giderleri (uçak bileti) ülkelere göre belirlenen tutarlarda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca desteklenecektir.

Program Şartları

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Mavi Kart sahibi olmak,

2. Yurtdışında yaşıyor olmak,

3. 18-22 yaş aralığında olmak (1996-2000 yılları arasında dünyaya gelmiş olmak),

4. Gençlik Kamplarına daha önce katılmamış olmak (Daha önce gençlik kamplarına katılmış olan gençlerin başvuruları, kamplarda kontenjan bulunması ve ulaşım maliyetlerinin katılımcıların kendileri tarafından karşılanması koşulları ile kabul edilebilecektir).

Program Kuralları

1. Programa başvurular sadece başvuru.ytb.gov.tr adresinden çevrimi olarak alınacaktır.

2. Başvuru sahipleri başvuru sistemine Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası veya Mavi Kart numarası ile giriş yapacaklardır.

3. Başvuru sisteminin Güncel Başvurular bölümünde Yaz Gençlik Kampları sekmesi tıklanarak programa başvuru işlemi başlatılacaktır. Programa başvuru için sistemde, “Kişisel Bilgiler, İletişim Bilgileri ve Eğitim Bilgileri” bölümlerinin doldurulması zorunludur. Diğer bölümlerin doldurulması isteğe bağlıdır.

4. Başvuru sahipleri katılmak istedikleri kamp ve dönemi sistem üzerinden en fazla 4 tercihte bulunacaklardır. Başvurusu uygun bulunan adaylar, kamp kontenjanları ve seçimleri dikkate alınarak bir kampa yerleştirilecektir.

5. Kamplara yerleştirilen adaylar, kampa ulaşımlarını kendileri organize edecektir. İlan edilmiş olan ilk kamp gününde saat 18:00’e kadar kampa giriş yapılması gerekmektedir.

6. Kamp döneminde her katılımcının kamptaki aktivitelere katılımı beklenmektedir.

7. Kamp döneminde kamp alanını terk etmek mümkün olmayacaktır.

8. Katılımcılar, uçak biletlerini kendileri alacaklardır. Kamp döneminde uçak biletlerinin ilan edilen destek tutarına kadar olan kısmı Başkanlık tarafından katılımcılara ödenecektir. Uçak biletinin ilan edilen ulaşım destek tutarlarından az olması durumunda, uçak bileti tutarı kadar ödeme yapılacaktır.

9. Katılımcı kamp programına katılırken program kurallarını kabul etmiş sayılır.

KAMP BİLGİLERİ

Kamplarla ilgili ayrıntılı bilgiye http://genclikkamplari.gsb.gov.tr adresinden ulaşılabilecektir.

Başvurular, http://basvuru.ytb.gov.tr adresinden 15 Mayıs-30 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Kaynak:https://www.ab-ilan.com/ytb-genclik-kamplarina-basvurular-basladi/ 

Cumhuriyet Mh. İbrahim Tahtakılıç Cd. No.45/1 Oda No.43 Uşak, TÜRKİYE - 0090 276 280 6400

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.